kulig3.jpg
narty2.jpg
bojery3.jpg
Nurkowanie.jpg
wedkarstwo2.jpg

1. Kuligi

Okolice Suwałk również zimą mogą dostarczyć atrakcji. Niezapomnianym przeżyciem jest tradycyjny kulig w przepięknej zimowej scenerii. Dźwięk dzwonków, parksjące konie, skrzypiący śnieg pod płozami, mroźny powiew powietrza... A po zakończonym kuligu czeka kolacja prosto z ogniska.

2. Narty

Mimo nizinnego położenia Suwalszczyzny nie można narzekać także na brak warunków narciarskich. Charakterystyczna polodowcowa rzeźba terenu sprawia, że świetnie nadaje się do organizowania biegów narciarskich bądź zawodów psich zaprzęgów. Ponadto w Smolnikach i w Wiżajnach znajdują się wyciągi narciarskie, a na Pięknej Górze koło Gołdapi - również dośnieżany stok.

3. Bojery

Kiedy mroźną porą lód skuwa mazurskie jeziora warto wybrać się na łyżwy lub... na bojery. Ten zimowy sport ma swoją długoletnią tradycję, na bojerach ślizgano się na Suwalszczyznie jeszcze przed wojną. Inną, nowocześniejszą jego formą jest równie ekcytujący ice-surfing.

4. Nurkowanie pod lodem

Amatorzy mocnych wrażeń zapewne będą zachwyceni możliwością odbycia kursu nurkowania pod lodem. Woda zimą mimo niskiej temperatury ma swoje zalety, m.in. doskonałą przejrzystość ze względu na brak glonów. Więcej na ten temat dowiedzieć się można na stronach Mazurskiego Centrum Nurkowego i Centrum Nurkowego CK Diver.

5. Wędkarstwo podlodowe

Zwolennicy oglądania tafli lodowej w tradycyjny sposób mogą spędzać czas na spokojnym oczekiwaniu z wędką na zdobycz spod lodu. Wędkarstwo podlodowe jest bardzo relaksującą formą rozrywki, a w razie sukcesu daje dużo satysfakcji. Nie ma obaw co do wytrzymałości lodu - już dziesięciocentymetrowa tafla pozwala bezpiecznie wędkować.