suwalski Park2.jpg
wigierski park2.jpg
Puszcza2.jpg
stanczyki.jpg
wilczyszaniec.jpg
wilno2.jpg
Aquapark.jpg
szelment2.jpg

1. Suwalski Park Krajobrazowy

Smolniki - mówią, że to najładniej położona wieś w Polsce. Z Cisowej Góry, morenowego wzniesienia możemy jednocześnie zobaczyć trzynaście jezior otoczonych wzgórzami. Jest to teren Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Na Pojezierzu Suwalskim można zobaczyć także cmentarzysko dawnego ludu zamieszkującego te tereny - Jaćwingów - oraz liczne rezerwaty przyrody, w tym ostoję bobrów Marycha.

2. Wigierski Park Narodowy

Do Starego Folwarku zaprasza Państwa Wigierski Park Narodowy. Jezioro Wigry jest bardzo głębokie, tajemnicze, pełne zatok, zatoczek i półwyspów. Na jednym z nich zabytkowy klasztor z ośrodkiem wypoczynkowym. Ścieżki i szlaki rowerowe na terenie Parku pozwalają cieszyć się tajemniczym pięknem dzikich zakątków Suwalszczyzny o każdej porze roku. Wiosną i latem las tętni życiem, a nawet w zimie, gdy świat śpi pod urokliwą bielą, można natknąć się na łosie, dziki czy sarny.

3. Puszcza Białowieska

W rezerwatach Puszczy Białowieskiej - największym obszarze leśnym na niżu Europy Środkowej - żyją między innymi wilki, rysie, dziki, łosie i żubry - jeden z symboli polskiej przyrody. Jest to idealne miejsce dla miłośników kontaktu z dziką przyrodą. Białowieski Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce. Można go zwiedzać dzięki szlakom turystycznym pieszym i rowerowym.

4. Wiadukt w Stańczykach

Wielu turystów przyjeżdża nawet z zagranicy, żeby obejrzeć unikatową w całej Europie konstrukcję: wiadukt w miejscowości Stańczyki na obrzeżach Puszczy Rominckiej. Właściwie są to dwie wysokie na 36m bliźniacze kostrukcje, które łączą brzegi doliny wyżłobionej przez płynącą nią rzeczkę Błędziankę. Zostały wybudowane w latach 1912-1914 (wiadukt północny) i 1923-1926 (wiadukt południowy). Pierwotnie były to mosty kolejowe, dziś na ich terenie organizuje się w sezonie skoki na bungee.​

5. "Wilczy Szaniec" - Kwatera Hitlera

Podczas II Wojny Światowej tereny Polski włączone były do III Rzeszy, stąd dziś na terenach naszego kraju spotkać można poniemieckie zabudowania obronne. Jednym z najsłynniejszych jest bunkier w Gierłoży, to właśnie w nim 20 lipca 1944r. o godz. 12:42 dokonano nieudanej próby zamachu bombowego na życie Fuhrera. Dziś można zwiedzać teren kwatery, liczący w sumie ponad 250ha i dzielący się na trzy strefy zabudowań wojskowych.​

6. Wilno

Wilno to stolica Litwy, malowniczo położone miasto o bogatych tradycjach. Do atrakcji należy zabytkowa zabudowa wileńskiego Starego Miasta, w której przewijają się różne style od gotyku przez barok do renesansu i klasycyzmu. Po rozszerzeniu UE w maju 2004r. turyści mogą jeszcze łatwiej przekraczać granicę polsko-litewską. Jest to także okazja do poznania historii i kultury naszego kraju, gdyż Litwa od wieków jest bliska Polakom. Wszak Mickiewicz pisał: "Litwo, ojczyzno moja..."​

7. Aquapark w Suwałkach

Aquapark mieści się przy ulicy Jana Pawła II, jest pierwszym elementem powstającego w mieście centrum wypoczynkowo-rozrywkowego. Kompleks składa się z części rekreacyjnej i sportowej. A dodatkowo przygotowano kompleks łaźni i saunarium. W centrum znajduje się również gastronomia, sala konferencyjna, przychodnia rehabilitacyjna, klub fitness, usługi fryzjersko-kosmetyczne, a także sklep specjalnie z myślą o zapalonych wodniakach.

8. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment

W malowniczym zakątku północno-wschodniej Polski mieści się WOSIR. Ten nowoczesny kompleks sportów zimowych znajduje się zaledwie 15 km na północ od Suwałk. Latem na terenie Ośrodka można skorzystać ze wspaniałego pola do paintball’a, zagrać w minigolfa lub wypożyczyć rowery i zwiedzić przepiękną Suwalszczyznę.